Prywatne przedszkole

Każdy rodzic pragnie znaleźć dla swojego dziecka jak najlepsze przedszkole. Takie, do którego maluch będzie chętnie chodził, i w którym będzie się harmonijnie rozwijał. Dużą rolę odgrywa też odpowiednia lokalizacja przedszkola oraz wysokość czesnego. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich. Zebraliśmy jednak różnorakie aspekty funkcjonowania tych placówek, aby ułatwić Ci wybór najlepszej opcji.

chłopiec idzie do przedszkola

Nasze dziecko zbliża się wielkimi krokami do bardzo ważnego wydarzenia w jego życiu. Już niedługo stanie się pełnoprawnym przedszkolakiem w związku z czym czeka go pierwszy dzień w przedszkolu. Taka świadomość bywa bardzo stresująca dla rodziców, ale jeszcze większy stres może wywołać u naszego malucha. Jak zatem przygotować dziecko na ten dzień i pomóc mu oraz sobie w przełamaniu wielu obaw?

dzieci w przedszkolu

Rodzice decydujący się zapisać swoją pociechę do przedszkola, stają przed ciężkim wyborem odpowiedniej placówki. Obecnie dostępne są zarówno przedszkola publiczne, jak i prywatne. Każda z dostępnych placówek posiada swoje silne i słabe strony, może opierać się o różne metody dydaktyczne. To powoduje, że rodzice często mają problem z podjęciem decyzji. W większości przypadków o wiele ciekawszą ofertę przedstawiają przedszkola niepubliczne, nastawiające się na indywidualne podejście oraz nowoczesne metody, jednocześnie realizując odgórnie obowiązujący program.

dzieci w przedszkolu

Większość pracujących rodziców decyduje się na oddanie swojego dziecka do przedszkola, które nie tylko przygotuje je na pójście do szkoły, ale pozwoli poznać nowych przyjaciół i rozwinąć umiejętności społeczne. Obecnie w Polsce są dwa rodzaje placówek przedszkolnych: publiczne i niepubliczne. Różnice między nimi są zależne od kilku czynników. Warto zapoznać się z ofertą obu rodzajów placówek i wybrać tę, która bardziej nam odpowiada.