dzieci w przedszkolu

Rodzice decydujący się zapisać swoją pociechę do przedszkola, stają przed ciężkim wyborem odpowiedniej placówki. Obecnie dostępne są zarówno przedszkola publiczne, jak i prywatne. Każda z dostępnych placówek posiada swoje silne i słabe strony, może opierać się o różne metody dydaktyczne. To powoduje, że rodzice często mają problem z podjęciem decyzji. W większości przypadków o wiele ciekawszą ofertę przedstawiają przedszkola niepubliczne, nastawiające się na indywidualne podejście oraz nowoczesne metody, jednocześnie realizując odgórnie obowiązujący program.

dzieci w przedszkolu

Większość pracujących rodziców decyduje się na oddanie swojego dziecka do przedszkola, które nie tylko przygotuje je na pójście do szkoły, ale pozwoli poznać nowych przyjaciół i rozwinąć umiejętności społeczne. Obecnie w Polsce są dwa rodzaje placówek przedszkolnych: publiczne i niepubliczne. Różnice między nimi są zależne od kilku czynników. Warto zapoznać się z ofertą obu rodzajów placówek i wybrać tę, która bardziej nam odpowiada.