• Slajd 3
  • SLajd 1
  • Slajd 2
 

Rodzice decydujący się zapisać swoją pociechę do przedszkola, stają przed ciężkim wyborem odpowiedniej placówki. Obecnie dostępne są zarówno przedszkola publiczne, jak i prywatne. Każda z dostępnych placówek posiada swoje silne i słabe strony, może opierać się o różne metody dydaktyczne. To powoduje, że rodzice często mają problem z podjęciem decyzji. W większości przypadków o wiele ciekawszą ofertę przedstawiają przedszkola niepubliczne, nastawiające się na indywidualne podejście oraz nowoczesne metody, jednocześnie realizując odgórnie obowiązujący program.

Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego przedszkola?

Prywatne placówki bardzo często oferują niezwykle wiele różnorodnych zajęć dodatkowych, dzięki czemu mogą rozwijać się w tym, w czym czują się najlepiej. Dużą zaletą tej grupy przedszkoli jest również indywidualne podejście do każdego z dzieci. Dzięki temu realizowanie wymaganych zadań projektów ministerialnych przebiega znacznie szybciej i przyjemniej. W placówkach publicznych bardzo często grupy są liczne, przez co opiekunki nie mają możliwości poświęcenia każdemu maluchowi odpowiedniej ilości czasu. W przypadku przedszkoli prywatnych grupy są kameralne, a każdemu dziecku poświęcana jest odpowiednia ilość czasu i uwagi.

Przedszkola prywatne w większości przypadków są bardziej nowoczesne i o wiele lepiej wyposażone niżeli ich publiczne odpowiedniki. Duża ilość zabawek, a także różnego rodzaju modeli naukowych dostosowanych do wieku pozwala dzieciom na rozwój w różnych dziedzinach i zaspokajanie swojej ciekawości świata już od najmłodszych lat. Kolejną zaletą prywatnych przedszkoli jest bardzo nowoczesne podejście do nauczania, i skupianie się na mocnych stronach maluchów.

Bardzo dużą zaletą przedszkoli niepublicznych jest nauka języka angielskiego. Małe dzieci bardzo szybko się uczą, a rozpoczęcie nauki w tak młodym wieku pozwoli na perfekcyjne opanowanie języka obcego, i bezproblemowe wykorzystywanie go w każdej sytuacji. Jak wiadomo, znajomość języków obcych jest obecnie niezbędna, a im wcześniej maluch będzie miał z nimi kontakt, tym lepiej dla niego. Wprowadzanie nowego języka poprzez różnego rodzaju gry i zabawy sprawia, że dziecko łatwiej zapamięta różne słowa i chętniej będzie korzystać z języka obcego.