• Slajd 3
  • SLajd 1
  • Slajd 2
 

Każdy rodzic pragnie znaleźć dla swojego dziecka jak najlepsze przedszkole. Takie, do którego maluch będzie chętnie chodził, i w którym będzie się harmonijnie rozwijał. Dużą rolę odgrywa też odpowiednia lokalizacja przedszkola oraz wysokość czesnego. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich. Zebraliśmy jednak różnorakie aspekty funkcjonowania tych placówek, aby ułatwić Ci wybór najlepszej opcji.

Dla dziecka lepsze są przedszkola prywatne czy państwowe?

W Polsce funkcjonują przedszkola prywatne, nazywane też niepublicznymi, oraz państwowe.  Największą zaletą przedszkoli państwowych jest niskie czesne. Zapisów trzeba dokonywać jednak dużo wcześniej, a lista oczekujących jest bardzo długa. Do przedszkola prywatnego można zapisywać się cały rok. Zmiana miejsca pracy czy przeprowadzka nie stanowią problemu, ponieważ tego typu placówki są dużo bardziej elastyczne w podejściu do klienta, którym jest rodzic. Konkurencja, zwłaszcza w dużych miastach, jest bardzo silna, dlatego przedszkola prywatne dbają o bogatą ofertę zajęć dla dzieci. Bardzo ważne są też opinie o danej placówce i choćby z tego względu dużą wagę przykłada się do właściwie przeszkolonej kadry pedagogicznej.

Co można znaleźć w nowoczesnej ofercie przedszkola prywatnego?

Wiedza na temat rozwoju psychicznego dziecka ciągle się rozwija. Wykwalifikowani specjaliści potrafią dobrać ciekawe i innowacyjne zajęcia, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Dobrym przykładem nowoczesnego kształcenia jest oferta przedszkola językowego w Ursusie. W programie nauczania wykorzystywanych jest mnóstwo ciekawych metod, których współcześni rodzice z pewnością nie znają ze swojego dzieciństwa!  Warto je poznać i dać dziecku możliwość korzystania z inspirujących zajęć już od najmłodszych lat.