• Slajd 3
  • SLajd 1
  • Slajd 2
 

Jeśli masz małe dziecko i planujesz wrócić do pracy zawodowej, konieczne będzie zapewnienie maluchowi opieki. Możesz posłać go do przedszkola, skorzystać z usług niani lub poprosić o pomoc babcię albo dziadka. Najważniejsze, żeby podopieczny czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jakie jeszcze zalety ma skorzystanie z wymienionych form opieki?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Priorytetem przy pozostawianiu potomka z inną osobą dorosłą jest pewność, że będzie bezpieczny. Tylko wtedy Ty będziesz mógł skupić się na pracy, a dziecko spokojnie realizować program zajęć lub beztrosko się bawić. Przedszkola prywatne zatrudniają wykwalifikowane osoby, które posiadają wykształcenie pedagogiczne i uprawnienia do pracy w przedszkolach.  Nadzór dyrektora i współpraca kilku różnych opiekunek sprawia, że bardzo rzadko dochodzi do nieprawidłowości w stosunku do dziecka, a jeśli już, to są one szybko wykrywane. Niania nie musi mieć kierunkowego wykształcenia, często tego typu pracy podejmują się młode osoby, które lubią spędzać czas z dziećmi. Oczywiście bez studiów można być świetną opiekunką! Najlepiej, jeśli jest to osoba z polecenia, której możesz w pełni zaufać.

Zajęcia sprzyjające rozwojowi

Zostawiając dziecko pod opieką niani, liczysz na to, że będzie ono pożytecznie spędzało czas. Jeśli opiekunka ma głowę pełną pomysłów, z pewnością zorganizuje maluchowi kreatywne zabawy. Jednak program zajęć w przedszkolu prywatnym jest z góry zaplanowany i tak przygotowany, żeby harmonijnie wspierać różne obszary rozwojowe. Zajęcia językowe, artystyczne, manualne, sensoryczne, czy taneczne pozwalają dziecku odkrywać nieznane dotąd aktywności. Praca zespołowa pań opiekunek sprawia, że zabawy są urozmaicone i podążają za aktualnymi zaleceniami, związanymi z rozwojem dziecka.