• Slajd 3
  • SLajd 1
  • Slajd 2
 

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu w Warszawie - Ursus, Skorosze

Przy organizowaniu programu zajęć dodatkowych kierowaliśmy się założeniami teorii inteligencji wielorakich według H. Gardnera tak, by wspierać zainteresowania i talenty dzieci, jednocześnie zapewniając im harmonijny i wszechstronny rozwój. Oferta naszego przedszkola artystycznego obejmuje zarówno bezpłatne, jak i dodatkowo płatne zajęcia dodatkowe skierowane do dzieci, które chcą poszerzać swoje horyzonty w przyjemny sposób.

judo

ANGIELSKI Z POLSKIM LEKTOREM

 

angielski

Zajęcia rozwijają inteligencję językową.

Język angielski  w przedszkolu przygotowuje dzieci do posługiwania się językiem obcym, poprzez rozbudzanie ich świadomości językowych i wrażliwości kulturowej. Podczas zajęć dzieci wzbogacają swój zasób słownictwa oraz doskonalą umiejętności lingwistyczne.

HISZPAŃSKI Z POLSKIM LEKTOREM

hiszpański

Nauka języka hiszpańskiego odbywa się metodą immersji językowej, czyli polega na komunikacji w wybranym języku w trybie ciągłym.Ta metoda charakteryzuje się wysoką efektywnością i daje możliwość przyswajanie języka w żywej formie, zatem bez zapamiętywania pojedynczych słówek czy struktur gramatycznych.

LEGO / ROBOTYKA

robotykaZajęcia rozwijają kompetencje matematyczno-logiczne oraz inteligencję wizualno-przestrzenną. To połączenie zabawy z kreatywnym i twórczym myśleniem. Budując z klocków różnorodne formy, dzieci rozwijają pamięć konstrukcyjną oraz umiejętność myślenia abstrakcyjnego i logicznego rozumowania.

TANIEC

taniecZajęcia rozwijają inteligencję ruchową oraz inteligencję muzyczną.

Dzieci bawią się, uczestniczą w grach i ćwiczeniach rozwijających koordynację ruchową, zwinność, zręczność, ogólną sprawność fizyczną oraz kształtują prawidłową postawę ciała.

Taniec wspiera estetykę ruchu i wzmacnia koordynację ruchową. Dzieci, ucząc się kroków tanecznych i prostych układów choreograficznych, kształtują świadomość własnego ciała i przestrzeni oraz wyrabiają poczucie rytmu.

 

CERAMIKA

teatrWłaściwości terapeutyczny gliny są znane nie od dziś. Na zajęciach ceramicznych dziecko uczy się samodzielności i cierpliwości. Praca z gliną uczy planowania, odpowiedzialności , organizacji stanowiska pracy i akceptacji niepowodzeń. Wyzwala pozytywne emocje, pewność siebie , przedsiębiorczość i kreatywność.

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA Z ELEMENTAMI KOREKTYWY

gimnastykaZajęcia rozwijają inteligencję ruchową i interpersonalną.

Dzieci bawią się oraz uczestniczą w grach i ćwiczeniach rozwijających koordynację ruchową, zwinność, zręczność, ogólną sprawność fizyczną oraz kształtują prawidłową postawę ciała.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

warsztaty plastyczne

Zajęcia rozwijają inteligencję ruchową oraz wizualno-przestrzenną.

Warsztaty wpływają na harmonijny rozwój dzieci. Wycinanie, kolorowanie, ugniatanie i malowanie zaspokajają naturalną potrzebę dziecka, przygotowując w ten sposób rękę do nauki pisania. Rozwijają zdolności manualne oraz małą motorykę.

BALET

balet

Balet wspaniale kształtuje sylwetkę, wzmacnia ciało, uczy gracji, buduje rozciąganie i mobilność ciała, muzykalność oraz wrażliwość na piękno sztuki.

JUDO

judo

Zajęcia rozwijają inteligencję ruchową.

W wieku przedszkolnym wschodnie sztuki walki to głównie gimnastyka ukierunkowana na ogólną sprawność z naciskiem na ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynację ruchową oraz wszechstronność. Judo uczy nie tylko umiejętności ruchowych, lecz także wychowuje i kształtuje charakter, siłę i wytrzymałość.

RYTMIKA

rytmika

Zajęcia rozwijają inteligencję muzyczną i ruchową.

Dzieci poprzez muzykę i ruch oraz odpowiednio zaplanowane zabawy poznają podstawowe pojęcia muzyczne, rozwijają słuch, rytm i wrażliwość muzyczną. Podczas zajęć uczą się gry na instrumentach perkusyjnych.

KONCERTY MUZYCZNE

koncerty

Zajęcia rozwijają inteligencję muzyczną i interpersonalną.

Koncerty przybliżają różnorodność stylów muzycznych, wyrabiają poczucie rytmu i estetykę słuchu. Podczas koncertów dzieci poznają instrumenty muzyczne, doskonalą aktywność twórczą oraz kształtują wyobraźnię muzyczną.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

warsztaty-psych

Zajęcia rozwijają inteligencję interpersonalną.

Warsztaty mają pozytywny wpływ na charakter każdego dziecka. Pozwalają dzieciom dowiedzieć się, jak postrzegają nas inni oraz zrozumieć nasze reakcje na zachowania drugiego człowieka. Uczą wyrażania emocji i pokonywania trudności w relacjach interpersonalnych. Kształtują umiejętność współpracy w grupie oraz pokazują, jak skutecznie rozwiązywać problemy i konflikty.

SPEKTAKLE TEATRALNE

teatralne

Spektakle rozwijają inteligencję interpersonalną.

Teatr rozwija u dzieci zdolność aktywnego słuchania, umożliwia im nawiązywanie relacji pomiędzy widzem a aktorem. Podczas przedstawień najmłodsi mają możliwość współodczuwania i patrzenia na świat oczyma różnych bohaterów.

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

strazak

Spotkania rozwijają inteligencję interpersonalną, stwarzają okazję do poznawania różnych zawodów, przybliżając w ten sposób dziedziny życia codziennego oraz kształtując charakter i osobowość.

LOGOPEDA

logopeda

Zajęcia rozwijają inteligencję językową. Najważniejszym zadaniem zajęć logopedycznych – gimnastyki buzi i języka – jest wspomaganie rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas zajęć dzieci doskonalą prawidłowe wybrzmiewanie głosek, właściwy oddech oraz wykonują ćwiczenia i zabawy stymulujące rozwój aparatu artykulacyjnego oraz słuchu fonematycznego.

SZACHY

szachy

Znakomicie wpływają na rozwój intelektualny młodego człowieka. Uczą logicznego myślenia, strategii pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują również osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności.

 

media

MEDIA

Udział w programie TV

dokument

DOKUMENTY

Statut, karta zgłoszenia

terminarz

GODZINY

poniedziałek - piątek

7:30 - 17:30

telefon

MASZ PYTANIA?

690 000 658